Drugi roczek za plecami, jakie zabawki?

Mając dwuletnie dziecko trzeba poświęcić trochę czasu na zapewnienie dziecku odpowiednich dla niego zabawek. Najlepiej jakby zabawki były większe, wtedy automatycznie zmniejszamy ryzyko połknięcia. Patrząc jednak na arsenał dostępnych zabawek, ich kształty i rozmiary, a także biorąc pod uwagę wielkość dziecka i jego łapek, może nam być ciężko spełnić te wymagania.

Kwestię wielkości trzeba trzymać w głowie jako priorytet. Zabawki dla dwulatka nie mogą być w żadnym stopniu niebezpiecznie. Nie powinny mieć one żadnych ostrych krawędzi. Dzieci są ciekawe i lubią eksperymentować, nic ich nie zatrzyma we wbiciu sobie ostrej krawędzi w rękę. Ale jeśli chcesz na to spojrzeć z pozytywnej perspektywy, to przynajmniej dziecko się czegoś nauczy i prawdopodobnie nie wbije sobie tej samej rzeczy w łapkę drugi raz…

„Drugi raz może nie, ALE ZOBACZ ILE RÓŻNYCH ZABAWEK TAM JEST!”

No cóż…

Jeśli wiesz, że nie będziesz w stanie przypilnować dziecka, postaw największy priorytet na podaniu mu większych, bezpiecznych zabawek. Jeśli będziesz pewien, że przez jakiś czas dziecko ma Twoją stuprocentową uwagę, możesz mu podać mniejsze zabawki. Miejmy nadzieję, że masz dobry refleks!

Dobrze by było jakby zabawki były stworzone z naturalnych materiałów, takich jak drewno. Dzieci żyją bardzo intuicyjnie we wczesnych latach życia. Mają one bardzo mocną więź z naturą. Zapewnienie im zatem takich zabawek na pewno będzie korzystne.

Cokolwiek kiedyś podasz dziecku do zabawy, zawsze zastanów się czy jest to na pewno dobre dla niego pod względem bezpieczeństwa. Miej na uwadze jego otoczenie, a także Twoją umiejętność skupienia uwagi na nim. Ucz się na błędach i zobacz, które zabawki bardziej odpowiadają maluchowi. Może to właśnie te wczesne lata życia pokażą ci jakie zainteresowania ma Twoje dziecko, i jaką drogą może pójść później.

Najlepsze zabawki dla dzieci znajdziecie tu: https://www.zielonezabawki.pl/zun_m_Wiek-dziecka_2-1907.html