Soki i ich zdrowotne właściwości

Istnieje wiele badań naukowych potwierdzających dobroczynne działanie soków owocowych i warzywnych na nasze zdrowie. Specjaliści medycyny i dietetycy zalecają świeże soki każdemu z nas. Warto się zastanowić, co takiego mają w sobie soki i dlaczego są tak korzystne dla naszego zdrowia.

Soki, a poprawa pamięci

Soki wyciskane mogą usprawniać funkcjonowanie naszego mózgu i całego ośrodkowego układu nerwowego. Poprawiają naszą pamięć i koncentrację oraz zdolność do logicznego myślenia. Substancje poprawiające działanie mózgu zawarte są na przykład w soku z jagód oraz granatów.

Soki, a zaparcia

Wiele osób ma problem z zaparciami i regularnym wypróżnianiem. Naturalnym sposobem na te uciążliwe dolegliwości może być sok z suszonych śliwek. Substancjami odpowiedzialnymi za dobroczynne działanie soku z suszonych śliwek są błonnik i sorbitol, które poprawiają perystaltykę układu pokarmowego.

Sok z winogron, a układ sercowo — naczyniowy

Sok z winogron zawiera bardzo dużo przeciwutleniaczy i flawonoidów, które biorą udział w prewencji chorób układu sercowo-naczyniowego. Soki z winogron zapobiegają zawałowi serca i miażdżycy naczyń tętniczych.

Detoks sokowy

Regularne, około tygodniowe detoksy sokowe dostarczają naszemu organizmowi wiele witamin i przeciwutleniaczy, dzięki którym jesteśmy chronieni przed chorobami nowotworowymi. Jest to również naturalny i bezpieczny sposób na podniesienie swojej odporności na sezonowe infekcje. Wprowadź do swojej diety soki, a na pewno nie będziesz żałował.

Zapraszamy:  https://naturacoldpress.pl/soki/